בואו לשיר בטיול הבא ...

טיולים מזמרים - מה זה טיול מזמר

המדריך מדבר...מדבר..מדבר... בא שבתאי עם האקורדיון ושירונים ומנגן במהלך הטיול באוטובוס ומחוצה לו.
אז חלק מהמסלולים אני מדריך וגם מנגן כך הינכם חוסכים בעלויות!!!
השירון מותאם למסלול הטיול. הנני מתכנן לכם את מסלול הטיול על כל פרט כולל: כניסות לאתרים, בחירת מסעדה, הזמנת אוטובוס וכ"ו
הנני מציע מספר מסלולים מועדפים שלא מספיק מוכרים והנני מעוניין להזמין כמה שיותר קבוצות ע"מ לחשוף אזורים אלה. קראו בהמשך הדף.
נתניה
העיר שצמחה מהחולות, טיול בעיר המרהיבה עם הטיילת היפה ביותר בארץ {באחריות...} הנני יכול לטייל גם כ-7 שעות בעיר ששינתה פניה ללא הכר.
נבקר באתרים הבאים: מוזיאון בית הבאר, אנדרטת חטיבת אלכסנדרוני, סיפורה של שכונת קרית צאנז-שכונה חרדית בליבה של נתניה, בית הכנסת "שונה הלכות" הראשון שנבנה ב-1935. קולנוע "אסתר" -הראשון שנבנה  ב 1936 ושימש אכסניה לקליטת עולים חדשים במרתף.אנדרטת הלוחמים היהודים המרשימה,שלולית החורף, שמורת האירוסים, עץ השקמה,בית המוסדות הראשון, ככר עצמאות המחודשת ועוד...
קיימת אפשרות לסיור רגלי בלבד במשך כשעתיים, נצא מעץ השקמה דרך השוק, ככר ציון המיתולוגית, רחוב הרצל, בית המוסדות, בי"כ "שונה הלכות"-תחנת כיבוי אש המיתולוגית, בי"ס ביאליק, נגיע לככר עצמאות המחודש, בטיילת נשב ונשיר.
יוצאים לטיול ??? מה לא צריך להביא!

הנה רשימה קטנה של דברים שלא צריך להביא בימינו לטיול:
לא צריך פנס - יש בפלאפון‎...
לא צריך מצלמה - יש בפלאפון‎...
לא צריך‎ mp3 - יש בפלאפון‎...
לא צריך שעון מעורר - יש בפלאפון‎...
לא צריך מצפן - יש בפלאפון‎...
לא צריך מפה -  יש GPS בפלאפון‎...
לא צריך משחקים - יש בפלאפון‎...
לא צריך להגיע עם מצב רוח - ממילא כולם תקועים בתוך הפלאפון
...
אצלי בטיול מצב רוח חובה בגלל השירה באוטובוס ובמסלול...
אז מה כן צריך להביא?
מטען לפלאפון - אסור לשכוח!
טיול מיוחד: מחבקים את הדרום
לצערנו תושבי הדרום למודי סבל בלתי פוסק עקב המבצעים/מלחמות בלתי פוסקות {שהולכות ומתקרבות לכל הארץ}, פעילותם הכלכלית נפגעת בכל מערכה כזו- אי לכך בניתי מסלול  יפה ומרגש שבמהלכו נפגש עם תושבי הישובים לשיחה אישית ומרגשת כמו: צמרת זמיר מהמושב נתיב העשרה- אשה מקסימה ומיוחדת שמספרת את סיפור משפחתה בעקבות הפצמרים ורקטות שנחתו במושב -סיפור מרגש במיוחד שבסופו צמרת שהיא קרמיקאית במקצועה מחלקת לכל מטייל/ת קרמיקה צבועה וכל אחד כותב את משאלות ליבו על הקרמיקה- ניגשים לחומת ההפרדה הסמוכה ומדביקים עליה את הקרמיקה.
 צמרת קוראת לפרוייקט שלה: "נתיב לשלום".
נמשיך בטיולנו באזור, נגיע לשוק  המקורה בעיר שדרות הפתוח בימים ראשון, שלישי, הנני מאפשר למטיילים לרכוש ירקות, פירות ומכל הבא ליד- ככה אנו תורמים את חלקנו הצנוע לשיפור כלכלתם הרעועה.
נבקר במשטרת שדרות ונצפה "במוזיאון" הטילים, סקאדים שנפלו על שדרות במשך כל השנים ואם יתמזל מזלנו {בתאום מראש שלי} נפגש עם קב"ט העיר ונשמע את סיפורו המרגש.
נבקר באנדרטת החץ השחור- נשמע את סיפורה של חטיבת הצנחנים ובמיוחד את סיפורה של יחידת ה-101 בפיקודו של אריק שרון ז"ל שביצעה פעולות תגמול מיוחדות בשנות ה-50.נעלה לגבעת נילי- הצופה לחוות השיקמים- ביתם של לילי ואריק שרון ז"ל.
בחורף הגבעה מלאה בפריחת כלניות.נגיע למצפה נביע מרעי ז"ל -מח"ט דרוזי שנהרג בעזה.ארוחת צהריים נאכל באחד מחדרי האוכל בקיבוצי הסביבה.באם יוותר זמן נמשיך
ליער שוקדה העטוף בפריחת כלניות בחורף-מרשים ביותר.ניתן לבקר בגבעת "תום ותומר" הסמוכה לקיבוץ נגבה.הכל תלוי בשעות הטיול.


טיול לבינמינה בעקבות אהוד מנור ז"ל
נבקר בביתו הישן של אהוד- שם גדל ומשם קיבל את ההשראה לשיריו המפורסמים: בשנה הבאה , הבית ליד המסילה,נבקר בבית ספר אשכוות בו למד,
בבית הכנסת "אוהל בנימין" ע"ש הברון בנימין רוטשילד.מרכז המושבה-אנדרטת השואה המרשימה,הסליק, הגן הקסום.
בסיוע שירון, נשיר חלק קטן משיריו {כתב למעלה מ 1000 שירים...}
ניתן לשלב סיור עם זכרון יעקב-שילוב מנצח !!!
{יודעים באמת ע"ש מי נקראת בנימינה? בדיחה...
כשמיסטר בין למד נהיגה - מורה הנהיגה שלו אמר לו: מר בין-ימינה...


 
בואו לטייל ולשיר עם שבתאי
טיול מזמר בעמק חפר- מכחול לירוק.
כולנו נוסעים בכביש החוף-2, כביש 4, כביש 6, רכבת צפונה, אנו חוצים את תחומי מועצה אזורית עמק חפר ואפילו לא יודעים. כאן אני מציע לכם טיול מזמר מרתק לעמק הירוק שגובל בין נתניה לחדרה.
נבקר בחוף בית ינאי-סיפורי העפלה מרתקים, בית הראשונים- כאן החל סיפורו של העמק, גשר הצבים בנחל אלכסנדר,הכור האטומי {סודי}... נשמע סיפור מאגרי המים בעמק, פרק קקון- נשמע את סיפור קרב קקון הקשה במלחמת העצמאות,אנדרטת הנופלים בקיבוץ גבעת חיים מאוחד, סיפורו של ישוב - אחיטוב המספק כ-40 % מגידול המלפפונים בארץ !!!, כפר הרואה, נחל אלכסנדר- סיפור שיקום של נחל שהפך למי שופכין בעבר ועבר שיקום מדהים !!!גן הפסלים של תומרקין ז"ל בבורגתה . ניתן לשלב ביקור בפרק הסחלבים "אוטופיה" שבקיבוץ בחן, מוזיאון בית הגדודים שבאביחיל,
הכל לפי הזמן העומד לרשותי !!!